Váratlanul Kijevbe látogatott az amerikai pénzügyminiszter
Janet Yellen szerint az Egyesült Államok kész a végsőkig támogatni Ukrajnát.
Janet Yellen szerint az Egyesült Államok kész a végsőkig támogatni Ukrajnát.
Jelenleg is közel kétszáz személyre, köztük Aljakszandr Lukasenka fehérorosz elnökre vonatkozik uniós beutazási tilalom
Az orosz légierő összesen 7 darab Berijev A-50-es típusú géppel rendelkezett.
Berg Dániel szerint a kerület így tudja méltóképpen kifejezni szolidaritását a megtámadott Ukrajnával.
Több mint 8 millió ukrán él Európában, akik Putyin agressziója után hagyták el hazájukat. Hogy élnek külföldön, sikerült-e beilleszkedniük? Erről készített felmérést az Európai Unió Alapjogi Ügynöksége (FRA).
Oroszország Ukrajna elleni agressziójának kezdete óta az Európai Unió igyekszik megszabadulni az orosz energiától való függéstől. A földgáz, az olaj vagy a szén esetében ez, ha néha akadozva is, de megy, ám a nukleáris energiában egyelőre nemigen lehet alternatívát találni.
Az ukránok szerint Magyarországnak a béke szajkózása helyett inkább az oroszokat kellene felszólítania az azonnali kivonulásra, a magyar külügy szerint viszont az ukránok kijelentései csupán provokációk – ráadásul „minősíthetetlen stílusban”.
Az orosz elnök múlt kedden megígérte, hogy Oroszország felfüggeszti szerepvállalását abban a szerződésben, amely a világ atomhatalmai között él.
Hangoztatja, hogy ez nem a magyarok háborúja és hogy gyors tűzszünetet kell elérni. De hogy azért Ukrajnának milyen árat kellene fizetnie, arra egyetlen szót sem veszteget. Lapszemle.
A német–magyar kapcsolatok akkor javulhatnak, ha az Orbán-kormány Európában visszatér a fősodorba – üzeni budapesti tárgyalásait követően Anna Lührmann, a német külügyminisztériumon belül az európai ügyekért felelős államminiszter.
A térség kormányzója szerint a civil infrastruktúrára akartak csapást mérni az ukránok a pilóta nélküli légi eszközzel.
Az invázió leghosszabb ostroma érhet véget, ha az ukrán védelmi erők valóban feladják a stratégiai szempontból nem túl jelentős várost, melyet a legnagyobb áldozatok árán is el akar foglalni az orosz haderő.
Az EU-USA-Nagy-Britannia hármas rögtön leállított minden hadászatban használható, Moszkva felé tartó szállítmányt a háború kitörése után, viszont később szakmányban adtak el olyan cikkeket Oroszország szomszédainak, melyek végül Vlagyimir Putyinnál kötöttek ki, és tovább etették a harci gépezetét. Telefonokról, laptopokról és egyéb, elsőre ártalmatlan cikkekről van szó, melyek alkatrészei később már az Ukrajna fölött lelőtt támadó drónokból köszöntek vissza.
Az orosz hátterű, budapesti székhelyű Nemzetközi Beruházási Banknak keresztbe tett a háború, hitelezését felfüggesztette, hogy saját adósságát tudja menedzselni. Magyarország még kitart.
A Kreml szóvivője szerint nem igaz, hogy Kijev nem mér csapásokat orosz területekre. Közben az orosz hadsereg minden erejével próbál áttörni Bahmutnál, de az ukránok egyelőre nem adják fel a várost.
Legalább 130 tankot és harcjárművet vesztettek az oroszok Vuhledarnál
Akik tűzszünetet szorgalmaznak, kapitulációra akarják kényszeríteni Ukrajnát – mondja Mihajlo Podoljak, Volodimir Zelenszkij ukrán államfő tanácsadója. Szerinte a területvesztéssel járó kompromisszum nem hoz békét, Orbán politikája pedig foltot ejt országa becsületén. Interjú.